"Linnamets ei ole loodusand, vaid tasakaalustatud planeeringu alusel ehitatud linliku elukeskkonna poollooduslik osis, mille korrashoiuks on vaja inimese tuge. Linna metsade planeerimine, arendamine, hooldamine ja uuendamine peab olema sihipärane tegevus. Veel selle aastatuhande alguses oli metsaseaduse kohaselt kohalikul omavalitsusel võimalik üldplaneeringu koostamise kaudu metsakasutuse tuleviku osas kaasa rääkida. Metsa majandamisele võis seada kasutuse eesmärgist lähtuvalt mitmesuguseid kitsendusi. Planeeringutega metsa kasutamise suunamise võimalus kadus 2007. aasta alguses uue metsaseadusega. Seejärel kehtis lühikest aega määrus, millega sai reguleerida metsade kaitsemetsadena kasutamist. Seegi lõpetati järgmise metsaseadusega 2008. aasta lõpus. Praegune metsaseadus on kitsalt valdkondlik ning omaniku- ja raiehuvide keskne. Linnametsade majandamise eripäraga pole seal arvestatud. Kohalikul omavalitsusel pole riigimetsagi suhtes suurt midagi öelda, veel vähem saab ta mõjutada erametsaga seonduvat. "
https://www.sirp.ee/s1-artiklid/arhitektuur/linnamets-pole-vaid-loodusand/
Asulate rohealade süsteem ehk roheline infrastruktuur peaks olema polüfunktsionaalne, täitma korraga palju otstarbeid: rahuldama inimeste liikumis- ja puhkevajadusi, aga ühtlasi hoidma elurikkust, koguma saju- ja tulvavett jpm. Kindlasti saaksid siin sõna sekka öelda ka asulate elanikud ise. Mida rohkem hakkavad nad tähtsustama oma elukeskkonna kvaliteeti, seda rohkem hakkavad puhke- ja haljasaladesse raha panustama nii omavalitsused kui ka kinnisvaraarendajad.
Linnapuu on looduselement tehislikus keskkonnas, bioloogilise mitmekesisuse alus ja linnakeskkonna õhupuhasti.
Sotsiaalsed hüved: linna puud parendavad inimeste elukeskkonda. Nad on looduse sümbolid ja nende siluettide, värvide, lõhnade, koorte ja varjuga on nad linna aastaaegade meeleolu ja maastiku osaks.
Linna keskkonna hüved: puud pakuvad peavarju looduslikule mitmekesisusele: putukad, linnud, imetajad leiavad siit kaitset.
Puud tarbivad süsihappegaasi ja osalevad hapniku tootmisel. Nad puhastavad linna õhku, püüdes oma lehtede ja okstega reostusosakesi. Puud mängivad olulist rolli ka linnaruumi temperatuuriregulatsioonis.
Majanduslikud hüved: puude olemasolu krundil tõstab kinnisvara väärtust.
Kultuursed hüved: puud on osa linna kultuuripärandist.
https://online.le.ee/2014/03/17/arborist-heiki-hanso-sandistatud-puud/